| The Dibs (B/NL) (Album Release Party) support act: Rocco Dituri & Anton Lee Muzecafé Heusden-Zolder (15-03-2026) reporter: Freddie info band: The Dibs info club: Muzecafé © Rootsville 2026 |
|---|
Op de officiële rustdag van de week moeten die van 'The Dibs' nog eens hard aan het werk tijdens de 'Album Release Party' van hun debuutalbum 'Just For You'. Een album dat hier ten huize van 'CC Muze' werd opgenomen in 'De Muze Studio' onder de supervising van 'Rocco Dituri' en gemasterd door maestro JB Biesmans. Naast talrijke muziekliefhebbers van blues, rhythm 'n blues en soul zijn ook collega muzikanten afgezakt naar het 'Muzecafé' waar dit gebeuren zal plaats vinden, net ook als de steunpilaren van 'NAKED', het huis van uitgave.

Een release party komt vandaag de dag met een support act en die eer is weggelegd voor niemand minder dan 'Rocco Dituri' wereldwijd gekend in Limburg en omstreken. Op zijn beurt had hij ook een nieuw aanstromend talent uitgenodigd onder de persoon van Sander Sepanski AKA Anton Lee die we deze zomer al zullen tegenkomen op festivals als 'Mine Blues' en 'Hookrock'. Dit met de 'Anton Lee Band' met daarin als ritmesectie Jeffrey 'Junior' Gijbels op drums en bassist Patrick Indestege.

Het is 'Rocco Dituri' die vanavond de honneurs komt waar te nemen om deze 'party' op gang te trappen en zo worden we meer dan waarschijnlijk ondergedompeld in de era van de 'Big Four' en dit in het gezelschap van een uit 1962 afstammende 'six string' die misschien wel ooit als aan betaling voor een nieuwe keuken zal dienen.
Met John Lennon's 'Ballad of John and Yoko' krijgen we toch al meteen een leuk nummer van 'The Beatles' voorgeschoteld. Volgen dan nog 'Back in the USSR' uit dat iconische 'White Album' van 1968 en speciaal voor Peter van 'The Dibs' bracht hij ook I've Got A Feeling' al was die soul shouter op dat moment niet waar te nemen.

Dan was het de beurt aan de talentvolle youngster 'Anton Lee' om het podium te komen vervoegen en die was niet alleen naar Heusden-Zolder gekomen. Als beloftevolle muzikant werkt hij blijkbaar hard aan de pijlers 'Sex, Drugs & Rock 'n Roll' al hopen we dat hij aan één van die drie nog lang verscholen zal blijven. De andere twee die maken het leven als een muzikant alleen maar dragelijker (grapje).
Samen brengen ze dan 'Mystery Train' van...Elvis? al het is deze jongeling vergeven want het is origineel van Junior Parker die het samen met zijn 'Little Junior's Blue Flames' in 1953 kwam uit te brengen. Het is hem vergeven want later zou hij ook wel blijken dat Elvis' nogal wat nummer van de zwarte muzikanten heeft ingepikt zoals ook 'That's All Right Mama' van de toen in armoede levende Arthur 'Big Boy' Crudup. Vandaag de dag zouden de advocaten van de duivel al vlug staan zwaaien met de term 'plagiaat'. Sorry, maar dit moet me telkens weer van het hart.

Jong en oud werken goed samen en zo brachten ze ook om Rocco te plezieren nog eentje van 'The Beatles' met uit het debuutalbum 'Please Please Me' uit 1963 het met rockabilly gespeende 'I Saw Her Standing There'. We kregen ook nog een aanstekelijk medley te horen met daarin nummers als 'My Baby Left Me', het al vermelde 'That's All Right Mama' en de rock 'n roll floorfiller 'Blue Suede Shoes'.
Als kers op 'hun' taart vroeg Rocco enige assistentie van de aanwezigen met door op de tafels te kloppen voor het brengen van 'Get Back', al leek het toen wel of we als gevangenen aanwezig waren tijdens de opnames van dat iconisch concert van Johnny Cash in 'Folsom Prison'. Tijd dan voor 'The Dibs'.

'The Dibs' zijn een Belgisch-Nederlands collectief bestaand uit soul shouter Peter Jacobs, Bart Billekens als meester op de 'black & white keys', de Ronnie Earl van de 'Lage Landen' in de persoon van Stanley Patty en een ritmesectie bestaande uit Junior Jeffrey Gijbels en bassist Guy Engelen. Ze hebben al tweemaal meegedaan aan de 'Belgian Blues Challenge' en misschien is het wel van 'driemaal is scheepsrecht'.

Vol overgave beginnen Peter en zijn 'The Dibs' eraan met de boogaloo 'Watch Your Step' en zo zouden we zo goed als integraal hier vanavond het ganse album te horen krijgen. Met de soulgitaar van Stanley krijgen we vervolgens het swingende 'You Got Me Where You Want Me' en zo waren de aanwezigen onmiddellijk mee met de sound van deze band.

'Getting Older' is dan weer een chartbuster in de maak over de ons allemaal wel ooit getroffen gevolgen van de maturiteit tijdens het ouder worden. Gelukkig zijn er dan nog aanstekelijke songs als deze. Eentje waarbij de Hammond grooves van Bart wezenlijk tot je door komen te dringen. 'Last Change' is er dan weer eentje waarbij deze 'The Dibs' een ietwat steviger van wal steken. Voor de rockers onder ons 'A Last Change for Romance'.

Op het funky en zeer dansbare 'No Sleep' krijgen we na een de skills van Stanley door de key wizzard ook nog een momentum van 'soul jazz' te horen. Met het schrijven van 'Sick and Tired' zal Peter misschien wel in een 'dipje' hebben gezeten wanner je het wereldtoneel komt te aanschouwen en wie niet zou ik zo zeggen, gelukkig kan het daaropvolgende 'Live Life' de nodige medicatie voor zijn.

Even wat stoomafblazen kan ook bij de soulvolle slow 'Like Lovers Do', een nummer van de hand van Peter en Bart. Lights out zou ik zo zeggen! 'Relentless' is er dan weer 'swinging soul' te noemen waarbij Peter de liefde voor zijn vrouwtje komt aan te halen en zoiets is altijd wel goed voor het verdere verloop van de avond ;-) Bij ieder album hoort er ook een obligate single als voor bode en voor 'The Dibs' werd dit dan het nummer 'Stop Fooling Around', waarbij de sound van de band nog eens in de verf komt worden gezet.

Tijd dan voor de funky grooves op de titeltack van dit album en met 'Just For You' deinen we dan helaas ook richting einde van deze 'Album Release Party'. Als laatste in de rij krijgen we dan nog 'Together' een nummer dat zich komt te onderscheiden met een 'gospel outro' waardoor we kunnen spreken van 'Reverend P' in Axe!

Het is dan aan de architect van 'Mine Blues' en zeker ook van de 'Sunday Evening Blues' hier in het 'Muzecafé' om 'The Dibs' erop te wijzen dat we toch nog wel een paar bisnummers verwachten. Nog even bij vermelden dat deze 'The Dibs' samen met enkele vrienden het seizoen van 2025-2026 de 'Sunday Evening Blues' op zondag 26 april soulvol zullen afsluiten. Be There!

Met 'Blind Love' met als Chinese vrijwilliger Mo Gomez op gitaar en de meezinger 'I Like It Like That' wordt de avond dan veelbelovend afgesloten en kijken we zo al uit naar 'Just For You Too', signed by The Dibs.

