| Guy Verlinde & The Artisans of Solace (B) Blues - Americana Move2Blues - Muzecafé Heusden-Zolder (09-04-2026) Reporter: Freddie info band: Guy Verlinde info organisatie: Move2blues © Rootsville 2026 |
|---|
Het is maar te hopen dat ze voor 'Guy Verlinde & The Artisans of Solace' taart hebben voorzien op deze donderdagavond bij 'Move2Blues' hier in het 'Muzecafé' in Heusden-Zolder. Tenslotte is het in 2026 toch de '50th Anniversary Tour' van deze bluesman waarvoor hij een speciale 'CD-Box' heeft uitgebracht met daarin 4 schijfjes en daarop 50 nummers uit zijn reeds rijk gevulde carrière.

Guy Verlinde is buiten een geweldige blues muzikant ook een begenadigd storyteller. Geboren op 22 maart 1976 in Aartrijke, nabij Brugge, raakte hij als tiener in de ban van de grote meesters, van Mississippi John Hurt tot Muddy Waters en Howlin’ Wolf maar ook van de rauwe slide van Hound Dog Taylor. Na zijn eerste bands kwam in 2008 de groep 'The Mighty Gators' tot stand waarmee hij toch een stukje blues geschiedenis kwam te schrijven in ons kleine landje. Zijn talrijke albums zijn daar getuige van en naast zijn eigen repertoire bracht Guy met 'The Houserockers' ook een compromisloos eerbetoon aan 'Hound Dog Taylor'.
Guy Verlinde tijdens zijn eerbetoon aan Hound Dog Taylor (2017) © Rootsville
Vanavond dus met 'The Artisans of Solace' en die bestaan naast Guy Verlinde vanavond ook nog uit stringbender Stef Paglia, Tom Eylenbosch op de black & white keys, René Stock op de Doghouse bass en elektrische basgitaar, Benoit Maddens op de 'snare & toms' en last but not least 'special guest' Richard van Bergen uit die episode met 'The Houserockers'.

Met een welgemeende 'welkom' aan een bomvol muzecafé wist Guy zo iedereen te verwelkomen voor wat een ongelooflijke avond zou gaan worden. Meteen worden we meegezogen in de sfeer van de 'Big Easy' met 'Bon Ton Rouler', een nummer dat ook verscheen op het album 'X' ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van 'The Mighty Gators' en zo wordt bevestigd dat we een volledige bloemlezing gaan krijgen van het toch wel uitgebreide repertoire van Guy Verlinde.
Het daaropvolgende 'Lovestrong' komt ook uit de periode van 'Lightnin' Guy & The Mighty Gators' en verscheen in 2010 op de 'Banana Peel Sessions'. Met 'Feel Alive' gaan we een stap verder in de geschiedenis van deze bluesman, een nummer dat in 2018 verscheen op het album 'Better Days Ahead' en zo zit de sfeer er hier meteen al goed in.

Tijd dan om de 'special guest' erbij te roepen in de persoon van gitarist Richard van Bergen met vooreerst het lowdown bluesje 'Treat Me Right' gevolgd door de floorfiller 'Soul Jivin' en 'Me & My Blues' waarbij Guy de eerste keer de bluesharp erbij haalt. We krijgen vervolgens 'I've Got You' uit 2016 welk verscheen op het album 'Rooted In The Blues' waarna we terug richting 'New Orleans' trekken met 'Lovelight Shine' om zo het eerste gedeelte af te sluiten meet 'Better Days Ahead'.

Het tweede gedeelte werd dan aangevangen met 'Sadie' uit het album 'Lightnin' Guy Plays Hound Dog Taylor' en daar zatren dan weer enkele blues liefhebbers op te wachten. 'Jungle Fever' is dan weer een magistraal straf instrumentaal nummer waar Guy en Richard elkaar tot een delirium trachten te brengen. Je kan dit huzarenstukje terug vinden op het album 'How How How!' van Guy Verlinde & The Housrockers'. Het drieluik met Richard van Bergen wordt dan weer afgesloten met 'Wild About You Baby'.
Alle fans van Guy Verlinde weten dat veel van zijn songs gewoon uit het dagdagelijkse leven van hem komen, zo ook 'Sacred Ground' welk hij speciaal schreef voor zijn vader. We surfen verder door het enorme arsenaal van Guy en komen zo uit bij 'Heaven Inside My Head'. Je zou zo haast gaan vergeten welke klasbakken hier vanavond aan zijn zijde staan met de bij wijlen jungle drums van Benoit Maddens, de outstanding basgrooves van René Stock, de hoogstaande solo's van Stef Paglia op de six-string en de beroering van de 'Back & White keys' door maestro Tom Eylenbosch.

Al een tijdje niet meer gehoord was ook 'Ain't No Sunshine' waarbij Stef Paglia dan weer duidelijk zijn skills laat horen en we een bruggetje krijgen met enkele reggae vibes. Terug Richard van Bergen erbij roepen maar met vooreerst de locale hymne van de Missy Sippy te Ghent, waarna we een vette boogie krijgen met 'Winter Blues' uit 2016. We beleven dit nummer in een uitgesponnen en uiterst ophitsende 'Live' versie. Blues ten Top!
Helaas zijn we zo ook aan het einde van dit geweldige concert gekomen waarbij meteen door de aanwezigen het overdonderend applaus volgt voor een bisnummer. Het eerste bisnummer is dan van de fier huisvader in Guy Verlinde met 'My Little Girl', een Americana bluesje dat hij schreef voor de geboorte van zijn dochtertje 'Billie-Roos' maar eentje dat ook kan gelden voor zijn tweede oogappel 'Alla-Marie' en wat gaan die kleine meiden daar later fier zijn op de papa...en de mama.

Nog één nummer te gaan en wat voor eentje! Met 'Powered By The Blues' wordt het 'Muzecafé nog eens een laatste keer in brand gezet wat gewoon weg de normaalste gang van zaken is bij een optreden van Guy Verlinde. Op dit nummer worden de spotlights dan weer gericht op René Stock en Benoit Maddens die er een waarschijnlijk straffe solo komen te brengen. Een concert om niet vlug te vergeten met een ongelooflijke sfeer en een ware bullseye voor 'Move2Blues'. Voor de festivalgangers begin juli terug te beleven op Hookrock!

The Artisans of Solace feat. Richard van Bergen
Stef Paglia

Richard van Bergen

Tom Eylenbosch

René Stock

Benoit Maddens


